Bawienie się źródłem właściwego rozwoju malucha

Posted on 15/07/2020 8:09am

Każdyopiekun chciałby wychowywać malucha, który normatywnie się rozwija, a dodatkowo jest pojętny i inteligentny. Czasem brak nam propozycji, jak wesprzeć rozwój naszego malucha.


AGD
Source: pixabay.com


okazuje się, że wystarczy zwyczajnie iść za jego pomysłami, nieco je później ulepszając.
Zabawa jest immanentnym elementem życia naszego malucha, począwszy od okresu niemowlęctwa. Nauka (współpraca z naukowcami) przez zabawę zaczyna się właściwie samorzutnie, gdy maluch manipuluje różnymi przedmiotami w pobliżu rączki. Jeżeli nie wiesz czym zająć malucha, wykorzystaj manipulacyjne zdolności dziecka. Wyłóż na przykład niewielkie przedmioty z pudła i zachęć brzdąca, by wkładało przedmioty na powrót. Grę można powtarzać wiele razy. Można także przyszykować tkaniny o rozmaitych fakturach a następnie nazywać je w chwili kiedy maluszek ich dotyka.


Rezultatem operacji manipulacyjnych są zabawy konstrukcyjne.

Gdy będziesz poszukiwać dodatkowych danych na wątek poruszany w opisywanym wpisie, to wejdź tu system dla gastronomii - z pewnością te artykuły również Cię zaciekawią!

Układanie klocków lego to oczywiście nauka przez zabawę - . Maluszek tą drogą uczy się między innymi rozwijania wyobraźni oraz rozwijania kreatywności, a takżeskupiania się na zadaniu. Maluszek również uwielbia grać pewne zaobserwowane życiowe role, co jest również pouczające. Zabawa w dom policjanta czy w rodzinę scala dotychczas przyswojone funkcje fizyczne oraz psychiczne. Bardzo istotne przy takich zabawach jest rozwijanie słownictwa.


Czasem więc nie potrzebujemy zastanawiać się nad kwestią, czym zająć malucha. Szkrab częstokroć zdradza nam, jak uwielbia się bawić, a naszym zadaniem jest sprawić, by zabawa ta stała się jak najbardziej edukacyjna.

Tags: dom, klocki, dziecka, gry