Czy otworzenie przedszkola ma sens?

Posted on 21/11/2018 7:27am

Przed kilkoma laty wróciłam z kilkuletniej emigracji - studiowałam i ciężko pracowałam w Danii, co sprawiło, że po powrocie do Polski posiadałam niemałe pieniądze oraz wyższe wykształcenie. Postanowiłam zatem otworzyć pod Warszawą punkt przedszkolny. Poszczęściło mi się, bo dostałam w spadku po dziadku piękny dom.
Naturalnie przerobiłam go na przedszkole. Sądzę, że akurat w moim przypadku decyzja o otworzeniu przedszkola była rewelacyjna. Bardzo lubię mieć kontakt z dzieciakami, a co najbardziej istotne - mam odpowiednie kwalifikacje. Sądzę, iż otworzenie przedszkola nie we wszystkich przypadkach ma rację bytu, ale tak czy siak myślę, że to rewelacyjny pomysł na biznes. Zwłaszcza, iż przecież można sporo zarobić na swoim przedszkolu. To łączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc coś kapitalnego (zobacz tu).

plac zabaw i przedszkole
Author: Frogn kommune
Source: http://www.flickr.com
Trudno jednak otworzyć solidne przedszkole w Józefowie, jeżeli nie posiada się wymaganych kwalifikacji oraz środków. Odradzałabym wchodzenie w owy biznes takim osobom, które myślą, że w prowadzeniu przedszkola najbardziej istotna jest kasa. Ona się jak najbardziej bardzo liczy, ale najbardziej znaczące jest to, aby dbać o dzieci. Nie jest łatwo otworzyć punkt przedszkolny, więc to wyjdzie, jeżeli nie mamy w 100% czystych zamiarów.Uważam, iż porządne przedszkole powinno także stawić na to by na ten przykład naukę języków obcych. Sama u siebie uczę angielskiego i myślę, że duża część rodziców posłała swoją pociechę do mnie głównie z tego powodu, iż tak jakby słynę z bardzo dobrego nauczania tego języka (info tutaj). Warto także uczyć dzieci innych rzeczy - choćby przygotowania posiłków, jednak w granicach normy.

Można śmiało powiedzieć, że nigdy nie żałowałam podjętej decyzji - bez cienia wątpliwości jestem szczęśliwa, iż odważyłam się otworzyć prywatne przedszkole. I choć prowadzenie przedszkola Otwock to sporo wyrzeczeń, i tak sądzę, że podjęłam dobrą decyzję. A więc osoba, która chciałaby otworzyć przedszkole musi zwracać uwagę na każdy detal, bo przedszkole to nie butik, a więc w tym przypadku chodzi o dzieci. Warto dodać, iż nadal prowadzenie własnego przedszkola to biznes, który ma duże szanse na przetrwanie.

Tags: dom, dzieci, Przedszkole, biznes, sklep, wykształcenie, decyzja, interes

Author: k.s.