Elektroniczna niania jako przydatne wyposażenie młodych rodziców

Posted on 05/03/2021 8:14am

Jeszcze przed narodzinami malucha większa część przyszłych rodziców kompletuje wyprawkę dla swojego malucha. Wśród wielu rzeczy koniecznych dla noworodka, na liście zakupów przyszłych rodziców nierzadko pojawia się elektryczna niania.


biurka
Author: Olgierd Rudak
Source: http://www.flickr.com
W sprzedaży dostępnych jest dużo rodzajów tego sprzętu i obowiązkiem opiekunów jest wybrać taki model, który bardzo dobrze sprawdzi się w ich przypadku.


Przytulna i funkcjonalna sypialnia
Author: Komandor
Source: Komandor


Elektryczna niania może być analogowa, albo cyfrowa. W zestaw tych urządzeń wchodzi nadajnik i urządzenie odbiorcze. Zaletą urządzenia analogowego jest niższa cena, silniejszy sygnał, a przez to również obszerny zasięg. W niani cyfrowej sygnał przekazywany jest w postaci kodowanej, przez co nie może być zakłócony przez inne sprzęty. Ton jest czysty, bez zniekształceń, jednakże zasięg nie jest tak obszerny jak w wypadku analogowych. W sprzedaży osiągalne są również nianie z kamerą, dzięki której rodzice potrafią także oglądać maluszka. Poniektóre mają także tryb nocny. Dzięki wykorzystaniu podczerwieni jest możliwość obserwować malucha przy wyłączonym świetle. Dla najbardziej wymagających wytwórcy wyprodukowali nianie elektroniczne z zastosowaniem monitora oddechu. Monitor kontroluje oddech dziecka dzięki dyskom sensorowym umiejscowionym pod materacykiem. Informuje o zatrzymaniu oddechu maluszka już po 15–20 sekundach od uchwycenia ostatniego oddechu. Jest to szczególnie ważne w przypadku wcześniaków.


Wielką wygodą jest to, że owe urządzenia funkcjonują bezprzewodowo.


Może elektryczna niania nie jest sprzętem pierwszej potrzeby, jednakże dla wygody i spokoju rodziców warto się w nią wyposażyć.

Tags: oko, producenci, zakup, maluch