Gdzie jechać we dwoje? Sprawdzone porady.

Posted on 11/04/2019 3:19am

Gdy życie codzienne powoduje, że jesteśmy bardzo zapracowani i ten stan zaczyna nas powoli męczyć a niestety wiemy, że nie mamy szans wyjechać na dłuższe wakacje, skorzystajmy z oferty niedaleko leżącego pensjonatu i spędźmy weekend we dwoje. Znalezienie miejsca na weekendowy odpoczynek nie powinno sprawić nam problemu, kiedy tylko będziemy wiedzieli, jak go wyszukać.

wakacje
Author: Eric Burniche
Source: http://www.flickr.com
By dojazd nie zabrał nam cennej części dnia, spróbujmy poszukać czegoś oddalonego od naszego mieszkania maksymalnie o około 50 kilometrów tak, by w piątek po pracy skończyć ostatnie ważne sprawy, wsiąść w samochód czy busa i jeszcze przed 20:00 zameldować się w pensjonacie czy ośrodku. Wybierzmy takie noclegi, które cechować będzie równocześnie rodzinna atmosfera oraz wygoda i nowoczesność. Właściciele małych, kilkupokojowych domów wczasowych, to najczęściej serdeczne i ciepłe osoby, od wielu lat dbające o dobre samopoczucie pensjonariuszy, a poza tym osoby świetnie znające okolicę. Nie tylko zapewnią nam miły pobyt, ale również doradzą, gdzie spędzić trochę wolnego czasu.

Najlepszym trafem będzie zatrzymanie się w hoteliku, który podaje gościom również znakomite domowe posiłki – nie musimy wtedy poszukiwać jakichś restauracji. Dobrze, kiedy pensjonat ma na swoim terenie miejsce na grillowanie albo rozpalenie ogniska – wieczorne siedzenie przy ognisku na pewno zadziała na nas odprężająco. W ciągu dnia czas można spędzić na relaksie na basenie i w grocie solnej, mały seans w spa lub zwiedzanie okolicy. Dopilnujmy, by weekend we dwoje upłynął nam pod znakiem wspólnego aktywnego odpoczynku. Szansą na odpoczynek od codzienności są też święta w górach - link. Nie przejmujemy się wówczas przygotowaniami, zakupami czy sprzątaniem domu, tylko szukamy miejsca, które przygotowania do świąt zrobi za nas. Południe Polski ma swój klimat i czy postawimy na Bieszczady, Tatry czy Beskidy, na pewno zaznamy góralskiej gościnności. Kto wie, czy święta w górach nie staną się naszą małą, rodzinną tradycją.kajaki
Author: Wendy
Source: http://www.flickr.com
Gdziekolwiek się wybierzemy, skupmy się na tym, żeby pracę, zmartwienia i problemy pozostawić daleko, a z weekendu we dwoje czy świąt daleko od domu przywieźć nową siłę i optymizm. Takie podładowanie akumulatorów pomoże odzyskać równowagę. A jeżeli poczujemy, że znów dopada nas zbyt szybkie tempo życia i przepracowanie, wybierzmy jakieś przyjemne miejsce na weekendowy wypoczynek.

Tags: góry, odpoczynek, weekend, pensjonat