Gdzie można znaleźć jakieś spokojniejsze miejsce nad brzegiem Bałtyku, co będzie mógł gościom zaproponować Jantar.

Posted on 22/05/2020 8:06am

Polskie morze od wielu lat jest głównym miejscem wypoczynku w wakacje. Piaszczyste plaże rozciągają się od Zalewu Szczecińskiego przez pięćset kilometrów w stronę granicy z Rosją, i jak tylko jest ładna słoneczna pogoda, to te setki kilometrów są po brzegi pełne turystów. Niektórzy z nich wolą zatrzymać się w gwarnych, dużych miastach takich jak Koszalin albo Gdańsk, inni dużo bardziej będą woleli spokój, ciszę i niewielką ilość turystów.

morze jesienią
Author: waferboard
Source: http://www.flickr.com
Jednak nasze Pomorze jest tak bardzo zróżnicowane, że każdy bez najmniejszych problemów coś będzie mógł dla siebie znaleźć, i wielbiciele gwaru i zabawy przed całą noc, i ci, dla jakich najbardziej pożądana będzie zaciszna plaża. Większe miejscowości są chętnie odwiedzane właśnie przez miłośników rozrywki, niektóre z nich stały się wręcz wakacyjnym miejscem spotkań celebrytów i ludzi kultury i sztuki. Małe miasteczka bardzo chętnie witają rodziny z dziećmi, jakie mogą się bezpiecznie bawić przez cały dzień, a także ludzi chcących odetchnąć po całym roku wytężonej pracy. Wybierać jest w czym, więc każdy kto będzie szukał swojego miejsca nad Bałtykiem do odpoczynku z pewnością bez żadnego problemu je znajdzie.Osoby które szukają ciszy i spokoju powinny pomyśleć o niedużej miejscowości, położonej niedaleko Gdańska, mianowicie o Jantarze. Nazwa jej pochodzi od bursztynu, który bardzo licznie pojawia się w okolicy, po dziś dzień są tam organizowane mistrzostwa świata w szukaniu tego minerału. Jantar to cicha, spokojna miejscowość, idealnie nadająca się na wypoczynek z rodziną. Przepiękne plaże kuszą złocistym piaskiem i płytkim morzem, nawet w najbardziej upalne dni nie ma na nich tłumów, tak jak to często jest w innych wypoczynkowych miejscowościach. Warte zwiedzenia w Jantarze jest Muzeum Bursztynu, dla małych dzieci świetną rozrywką będzie również mini zoo i stadnina koni.

pensjonat
Author: grassrootsgroundswell
Source: http://www.flickr.com
Mimo że Jantar to niewielka miejscowość, to jego baza noclegowa jest dość dobrze rozwinięta. Kwatery Jantar to przede wszystkim pokoje w domach prywatnych, lecz także coraz liczniejsze apartamenty i zupełnie niezależne letniskowe domki. Dowiedz się więcej: oferta noclegowa.

Tags: morze, Bursztyn, pensjonat, Pomorze