Jak dużo musimy zapłacić za rower do jazdy po mieście, a jak dużo za wyczynowy?

Posted on 07/05/2022 8:53am

Rower jest narzędziem, które ma nam służyć do dojazdów do pracy, rekreacji, albo występów w wyścigach. Wydać na niego musimy konkretnie taką ilość pieniędzy, żeby był sprzętem wystarczającym do naszego zastosowania.


Ale nie należy przepłacać, ponieważ droższy rower nie poprawi formy ani nie zrobi z nas lepszych rowerzystów.


problemy
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com


Są obecnie rowery bardzo tanie, jakie dla osoby dużo poruszającej się na rowerze będą ciągle źródłem problemów. Wtedy będziemy mieć problem z szybko zużywającymi się częściami oraz usterkami. Rower który mało kosztuje, może się okazać w wyższej cenie w użytkowaniu niż ten, jaki kosztuje więcej w dzień zakupu. Trzeba pamiętać o tym, kiedy nabywamy własny wyśniony jednoślad. Jeżeli roweru będziemy używać tylko sporadycznie, to powinno wystarczyć ok. 1000-1200 złotych. Używany rower można zakupić już za 400-500 PLN. Jeśli z dwukołowego pojazdu będziemy korzystać regularnie, warto trochę dołożyć pieniędzy oraz zakupić rower za 1300-2000 PLN. Za tą cenę można znaleźć rower przygotowany przez fabrykę do eksploatacji cyklicznej i w złą aurę. Tego typu rower będzie również miał trwalszy i wytrzymały na pogodowe warunki osprzęt. Oczywiście i w tym przypadku kilkuletnie rowery będą nieco mniej kosztowne, ale jest to zależne od wieku jednośladu i stanu technicznego.


pokój dziecka
Author: Kids Town
Source: Kids Town


Rowerzyści planujący startować w zawodach, powinni wydać nieco więcej. Ale tego typu osoba zwykle wie jak dużo oraz za co płaci. Ceny takich rowerów mogłyby rozpoczynać się od 3 tysięcy złotych. Jeśli jesteś dobrze zbudowanym facetem, który waży sto kilogramów lub więcej, rower musi być bardziej wytrzymały, a więc droższy.
Trzeba dać za niego kilka stówek więcej, jednak lepszej jakości szprychy z pewnością zwrócą się za jakiś czas. Nie ma żadnego sensu kupować roweru górskiego do jazdy mieście. Także rower szosowy nie będzie się dobrze sprawdzać w trudnych warunkach.

Tags: części, lasy, problem