Jak dużo trzeba znać znaków, żeby perfekcyjnie porozumiewać się po japońsku?

Posted on 26/01/2022 7:42am

język japoński należy do grupy najbardziej skomplikowanych języków na świecie. Jednak posiada swoich sympatyków. Niezwykle wielu sympatyków tego języka zaczyna naukę na swoją rękę, żeby potem kontynuować ją z doświadczonymi lingwistami.


Nauka jęz.

Dzisiaj niełatwo jest znaleźć naprawdę niebanalny serwis. Jeżeli odczuwasz podobny kłopot, to zalecam ten link (https://ipschool.pl/learning/ips-music-school/). Są w nim opublikowane fascynujące informacje.

japońskiego sprawia z całą pewnością wiele przyjemności i radości osobom, które są pasjonatami japońskiej kultury. Fani Japonii uczą się języka z wszystkich źródeł, które są tylko dostępne. Język taki nie należy do najprostszych, z tego też powodu nie należy oczekiwać, że wszystkie znaki jęz. japońskiego uda się opanować w ciągu jednego semestru lub jednego roku. Nauka japońskiego potrzebuje od ucznia bardzo wielu poświęceń. Rozpoczęcie takiej nauki powinno zacząć się od znaków z grupy hiragana oraz katakana. Opanowanie takich znaków umożliwia mówienie w tym języku na poziomie podstawowym. Jeżeli chcesz poznać język japoński Poznań jest miastem, gdzie odnajdziesz najlepszych nauczycieli.
szpilki
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com


Naukę języka japońskiego dobrze jest rozpocząć od poznawania kanji, które składają się na obszerny alfabet. Wszystkich japońskich znaków jest ponad 60 tysięcy, lecz do swobodnego porozumiewania się tym językiem wystarczyłoby poznanie ok. 2000 logografów. Takich znaków można by się uczyć z witryn fanowskich, które odnajdziemy w internecie. Pozwalają one na zapoznanie się z podstawowymi zwrotami oraz znakami. Kolejne posunięcia możemy wykonać korzystając z samouczków, które możemy znaleźć w internecie. Dalszymi krokami są zakup podręczników i ćwiczeń oraz zapisanie się na kurs japońskiego w placówce lingwistycznej. Można także skorzystać z pomocy native spikera, podczas zajęć prywatnych.


Poziom znajomości takiego języka określany jest na podstawie zakresu znajomości alfabetu japońskiego. Początkującym wystarczy znajomość 1000-2000 znaków. Poziom akademicki osiągany jest przy znajomości około 5000-7000 znaków. Poziom ekspercki oraz zaawansowany osiągany jest powyżej 7000 znaków.

Tags: oko, podręcznik, gra, język, zakup