Jak wyglądają nowe place zabaw? Co dziecko ma w takim miejscu do dyspozycji?

Posted on 23/11/2019 7:36am

Z pewnością każdy z dzieciństwa pamięta place zabaw, na których się bawił z koleżankami i kolegami. Ogólnie mówiąc nie były to miejsca imponujące ilością ciekawych huśtawek jak i innego rodzaju sprzętów do zabaw.
Obecnie, prezentuje się to bardzo interesująco, a miejscowości wydają całkiem sporo środków na robienie nowych i odnawianie istniejących placów dla dzieci.


wzór
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


budowa placu zabaw
Source: http://pixabay.com/


Budowa placu zabaw to nie jest zwyczajne ustawienie paru huśtawek i zbudowanie piaskownicy. Taki plac powinien być interesujący, z tego względu istotny jest dobrej jakości projekt tego typu miejsca. Dziś jest już wciąż więcej możliwości, gdy chodzi o urządzenia i stanowiska do ćwiczeń. Mamy coraz więcej placów dla dzieci interaktywnych, na jakich mały człowiek nie tylko się bawi, lecz także uczy. Są muzyczne place zabaw, które tętnią różnymi dźwiękami, które dziecko uaktywnia podczas zabawy. To takie połączenie sportu z lekcją muzyki.


Gdy chodzi o dostępne sprzęty do zabaw, to do wybory jest spora ilość, a powstaje stale coraz więcej. Sa różne drabinki i zrobione ze sznurków pajęczyny do wspinania. Jest bocianie gniazdo huśtawka, albo bujające się w przód i w tył zwierzaki na sprężynach przymocowane do podłoża. Mamy też znane z młodości huśtawki zawieszone albo huśtawki ważki, na których może huśtać się dwoje dzieci. Zapanowanie nad równowagą to umiejętność, jakiej małe dzieci uczą się od wczesnych lat. Dlatego różne równoważnie albo wąziutkie belki, po jakich dziecko przechodzi to na pewno świetna sprawa.

Zainteresowała Cię prezentowana kwestia? Kliknij więc tutaj i zobacz więcej na stronie (varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/). Zamieszczone tam materiały także Cię niezwykle zaciekawi.

Natomiast rzeczą najważniejszą w takich miejscach jest bezpieczeństwo.
Z tego względu właśnie urządzenia tak się znajdujące muszą mieć atesty. Natomiast podłoże, jakie stosuje się na placach zrobione są ze specjalnego, elastycznego tworzywa, które powoduje, że dziecko nie zrobi sobie krzywdy w razie upadku.

Tags: huśtawki, atest, dla dzieci