Jakie zabawki kupować dzieciom?

Posted on 07/10/2019 4:54am

Maluchy uwielbiają zabaweczki, jednakże ich kupno stanowi dla wielu rodzicieli ogromne wyzwanie.


Chcą, by zabawki pełniły rolę edukacyjną, ale równolegle jest dla nich istotny estetyczny aspekt rzeczy, jakimi bawią się ich dzieci.
Laktator elektryczny
Author: Jim Champion
Source: http://www.flickr.com


rozwiązanie
Author: Max Braun
Source: http://www.flickr.com


Które edukacyjne zabawki dla maluchów godne są polecenia? Czy rzeczywiście należy kupować inne zabawki dla dziewczynek, zaś inne zabawki dla chłopców?


Zabawki dla dzieci nie powinny być jedynie ciekawe wizualnie. Muszą także spełniać surowe wymogi bezpieczeństwa. Obiekty powinny nie jedynie rozwijać wyobraźnię, funkcje poznawcze i motorykę, ale również nie stanowić zagrożenia dla dziecka. Kupując zabawki, kieruj uwagę na to, czy nie posiadają drobnych części, które dziecko może połknąć, wetknąć do ucha albo nosa. Także niestaranne wykonanie zdyskwalifikuje zabawkę.


dzieci
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com


Najpopularniejsze zabawki dla dziewczynek to oczywiście lalki. Wielu rodziców nie zdaje sobie jednak sprawy z wychowawczej funkcji zabawy lalami. Dziewczynki uczą się rozbierania i ubierania, a także kształtują zdolności motoryczne przez manipulowanie niewielkimi ubrankami. Ponadto dziewczynki nauczają się zachowań społecznych przez zabawę z innymi dziećmi. Nie oznacza to jednak, że lalki są jedynie dla dziewczynek. Wielu z chłopców uwielbia przebierać lalki i bawić się w domek, a niejedna młoda dama chętnie ściga się samochodzikami. Zabaweczki sprawiają dzieciom bezmiar radości.
Potrafią one całymi godzinami bawić się jednym przedmiotem, a ulubiony miś przeważnie towarzyszy dziecku niemalże wszędzie. Zakup doskonałej zabawki nie jest zbyt trudny, wystarczy zastosować się do naszych rad.

Tags: dom, dziewczynka, części