Jakiego typu rzeczy do zabawy dobrze jest kupować swoim maluchom.

Posted on 11/05/2022 7:48am

W ostatnich dziesięcioleciach rynek zabawek, a także same zabawki całkowicie się zmieniły. Przede wszystkim jest ich sporo więcej i prócz tradycyjnych misiów, drewnianych klocków lub samochodzików kupimy wiele różnorakich zabawek z każdej kategorii i każdego typu. Bez trudu więc możemy nabyć świetną zabawkę przykładowo na prezent świąteczny dla własnego malucha.


pluszowy miś
Author: Carly Lesser & Art Drauglis
Source: http://www.flickr.com
Klocki Lego, które jeszcze kiedyś były w Polsce czymś naprawdę niesamowitym i istniały jedynie w kilku tradycyjnych wersjach, teraz stały się rozbudowanym działem zabawkarskiego przemysłu, obejmującego klocki różnorodnych rodzajów, przynależące do takich branż jak chociażby miasta, zamki i rycerze, bohaterowie bajek, oddział ratunkowy, statek (Sprawdź atrakcje na mazurach) piratów i naprawdę sporo innych rodzajów.Warto jednak zauważyć, iż niestety obecne zabawki zaczęły przegrywać z innego typu rozrywką. Ciekawa stonoga zabawka będzie fajnym gadżetem do zabawy do momentu, gdy nasz maluch nie zetknie się ze światem komputerowym. Wówczas może zostać przysłowiowo „wyrzucona w kąt”. Podobnie może się dziać z innego rodzaju zabawkami. Dlatego trzeba mieć na względzie, żeby nie pozwalać dziecku na ciągłe przesiadywanie przed monitorem, lecz ciągle zachęcać do innego typu wypoczynku. Pilnujmy, żeby tradycyjne zabawki, przykładowo żołnierzyki lub chociażby naklejki żelowe na okno stanowiły dla dziecka podstawowe źródło rozrywki, a nie jedynie gry na komputerze. Na całe szczęście sami mamy możliwość zdecydować kiedy a także w jakim wymiarze czasowym pozwolić dziecku na spędzenie czasu przed ekranem komputera.


zabawki
Author: Karen Eliot
Source: http://www.flickr.com
Żadna gra na komputerze nie może zastąpić dzieciakowi pierwszego pluszaka albo pierwszej lalki, z owej przyczyny w żadnym wypadku nie możemy zastępować tych tradycyjnych zabawek, które niekiedy pozostają z dzieciakami na długie lata - pontipino.pl/O-nas-cabout-pol-32.html, grami komputerowymi, które na pewno będą zainstalowane i usuwane z komputera chwilę po ich skończeniu, bowiem dziecko będzie przyzwyczajone do prędkiej, niezobowiązującej rozrywki. Żadna gra komputerowa nie wykształci u młodego człowieka takich dobrych emocji jak pluszak lub inna tego rodzaju zabawka. Jak można zobaczyć, tego rodzaju zabawki okazują się być cudownymi towarzyszami zabaw dzieciństwa, o jakich maluch na długo nie będzie mógł zapomnieć.

Tags: dziecko, klocki, zabawa, gry, miś