Jeśli zamieszkujesz we Wrocławiu, bądź pobliżu i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości - warto zaczerpnąć odrobiny informacji na temat placówki, jaką jest Szkoła Żydowska

Posted on 07/02/2020 7:55am

Miasto, to niejedno z większych i najpiękniejszych miejsc w Polsce. Słynie z wielu zabytków i zachwycających miejsc, a architektura i działalności przyciągają w całym roku ogromną liczbę turystów. W nadchodzącym roku 2016 - Wrocław będzie pełnić funkcję Europejskiej stolicy kultury, co wiąże się z radosnymi obchodami i szeregiem sposobności i imprez. Każdy potencjalny obywatel Polski powinien odwiedzać to miasto.


ratusz we wrocławiu
Source: www.morguefile.com
Ponadto - Wrocław bywa wielbiony przez społeczeństwo studentckie. Prestiżowy status uczelni ponadlicealnych i ciekawe propozycje edukacyjne sprowadzają młodych ludzi. Jeśli od niedawna jesteś lokatorem Wrocławia, albo w niedalekim czasie planujesz przeprowadzkę - warto poznawać rozległą i interesującą historię tego miasta. Powinno się orientować, że ta mieścina, to nie wyłącznie piękny rynek, Ostrów Tumski i parę zabytkowych gmachów architektonicznych i muzea. To przede wszystkim centrum, które ma bogatą obyczajowość i z jakimi wiążą się częste okoliczności historyczne.

Dużo jest takich miejsc, do których należy dotrzeć, poszukiwać specjalnych placówek, czy dokładnie przeglądać karty dziejowe. Jednym z takich punktów, o jakich, mało wiemy i za pewne nie orientujemy sie, jak ogromną wartość posiada jest Szkoła Żydowska we Wrocławiu - adres URL. Mijamy ją wielokrotnie, ponieważ znajduje się niedaleko dworca autobusów i pociągów. Na pierwszy rzut oka - nie różni się niczym szczególnym od pozostałych szkół podstawowych, czy gimnazjum.


szkoła
Author: Urban Explorer Hamburg
Source: http://www.flickr.com
Jak wiadomo jednakże znawcom historii - to zabytkowe centrum, mianowane zostało Szkoła dialogu - Szkoła (czytaj tutaj) Etzchaim, ponieważ przez długie lata skupiała w ośrodku dzieci rasy żydowskiej. Jej obyczajowość sięga wojennych czasów. Dużo ważnych person troszczyło sie o jej działalność i o sposobność uczęszczania uczniów żydowskiego urodzenia oraz ich edukacji. Powinno się w wolnej chwili poznać historię Szkoły żydowskiej i zwiedzać to historyczne miejsce. Szukajmy takich zakątków we Wrocławiu.

Tags: szkoły, kultura, gimnazjum