Kiedy dziecko pojawia się w rodzinie dobrze jest myśleć o poduszce

Posted on 09/10/2019 10:23pm

To cudowny czas, kiedy niemowlaczek zjawia się w rodzinie. Dobrze jest mieć przygotowane wszelakie potrzebne akcesoria, aby zapewnić dziecku jak również matce potrzebny komfort.


Jeżeli pragniemy karmić dziecko piersią, warto pomyśleć o odpowiedniej poduszce.
Możemy wykorzystać zwykłą poduszkę, jednak, kiedy nabędziemy tę wytwarzaną specjalnie do karmienia, będziemy mieć pewność, że będzie wygodnie dziecku oraz mamie. Jest sporo poduszek. Istotne jest to, by zakupiona poduszka do karmienia miała odpowiednią wielkość. Zbyt mała może sprawić, że dzieciątko będzie się czasami z niej zsuwało. Winna być także usztywniona, co zapewni maluchowi stabilne oparcie podczas karmienia. W zbyt miękkiej poduszce ciałko brzdąca będzie się zapadało do środka. Tak mogłoby się dziać w trakcie używania zwykłych poduch.


poduszki do karmienia
Source: pixabay


zabawki dla niemowląt
Author: pontipino.pl
Source: pontipino.pl


Rzecz jasna równie ważny jest materiał z którego zrobiona będzie poduszka do karmienia. Powinien być on przyjemny w dotyku a także posiadać wszelakie niezbędne atesty. Materiał winien być dodatkowo antyalergiczny. Jeśli chodzi o wypełnienie poduszki, ważne jest, by nie było go zbyt mało. Najlepsze są włókna sylikonowe, posiadające właściwą sprężystość a także przepuszczające powietrze. Możemy także zdecydować się na poduszki wykonane z pianki. Są one dość sztywne, komfortowe dla dziecka i nie szeleszczą przy ruchach oseska, jak robią to poduchy wypełnione styropianem. Zatroszczmy się także o dobrą wysokość danej poduszki. Pamiętajmy dodatkowo o tym, aby wybrana przez nas poduszka posiadała zdejmowany pokrowiec, jaki możemy swobodnie wyczyścić.
Jak widzimy sporo mamy elementów o jakie musimy zadbać nabywając poduszkę do karmienia. Jest to jednak wybór istotny i należy go dokonywać rozważnie.

Tags: oko, akcesoria, konie, maleństwo