Komu mógłby pomóc psycholog rodzinny oraz jakie problemy może pomóc rozwiązać?

Posted on 03/02/2022 8:03am

Jeżeli ktoś ma problemy w rodzinie, niezwykle możliwe jest, że sam sobie z tym nie da rady. Niezbędna okaże się pomoc fachowca, który może pomóc rozwikłać wszystkie problemy i da wskazówki jak rozwikływać kłopoty w przyszłości.


Jeżeli w rodzinie pojawił się kłopot w postaci niezrozumienia problemów młodej osoby przez opiekunów lub trudności dzieciaka w porozumieniu się z kolegami, niezbędny okaże się psycholog rodzinny.


obraz z kamery szpiegowskiej
Author: Alan Cleaver
Source: http://www.flickr.com


Terapia rodzinna zezwala na głębsze zrozumienie więzi między dziećmi i rodzicami. Na rodzinnych zajęciach każdy członek rodziny ma możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia oraz patrzenia na konkretny kłopot. Psychoterapeuta może pomóc na nowo zbudować współpracę ze sobą oraz zrozumienie i wspólna komunikację. Przeprowadzana jest też często systemowa terapia, która przeprowadzana jest przez dwójkę terapeutów. Taki zespół terapeutów dopomaga rozwikływać problemy z perspektywy niewiasty oraz mężczyzny. Terapeuci rozmawiają pomiędzy sobą i to przynosi rodzinie okazję obserwacji ich wzajemnych relacji. Na koniec prowadzący terapię każde spotkanie podsumowują i to jest dla każdej rodziny bardzo ważną wskazówką kierunku rozwiązywania problemów.


Psycholog rodzinny może pomóc także parom i małżeństwom. Tego typu terapia polecana jest nie jedynie tym związkom, które mają trudności czy jakiekolwiek konflikty, ale także tym parom, które chciałyby wyuczyć się w bezpieczny sposób wyrażać swoje potrzeby. Na takich zajęciach możliwe jest przekroczenie przeszkody emocjonalnej oraz komunikacyjnej w związku. Można także przyjrzeć się jak zachowanie jednego partnera uaktywnia zachowanie drugiego.
Wszystkie spotkania z terapeutą mają na celu pomoc partnerom w usunięciu konfliktów oraz mają pomóc w funkcjonowaniu związku dwojga ludzi z korzyścią dla nich obojga. Kuracja par pomaga ludziom przeżywającym kryzys oraz tym, które poważnie myślą o rozstaniu. Psychoterapeuta praxis psychoterapeuta poznań chce pomóc im przezwyciężyć wszystkie problemy oraz nie doprowadzić do rozstania.

Tags: dzieci, problem, rodzic