Które dzieci mogą mieć nadzieję na miejsce w przedszkolu?

Posted on 09/02/2022 7:44am

W tym roku rekrutacja do przedszkoli odbywać się będzie w maju. Na początku należy złożyć wniosek razem z dokumentami, które potwierdzają, że dziecko spełnia wszystkie kryteria.


Potem sprawdzić należy rezultaty kwalifikacji do przedszkola.


malowanie
Author: Max Braun
Source: http://www.flickr.com


Od obecnego roku nasze prawo każe przyjąć w regionie zamieszkania wszystkie chętne dzieci w wieku 3-6 lat. Dowolne dziecko zagwarantowane ma mieć miejsce w przedszkolu w odległości od miejsca zamieszkiwania maksymalnie o trzy kilometry.

Nie rezygnuj - kontynuuj poznawanie (http://www.protlumaczenia.eu/tlumacz-przysiegly-gdansk/) wciągających Cię wątków. Odnajdziesz ich dość sporo na naszej nowej witrynie. Namawiamy!

Jeśli odległość ta będzie większa, gmina będzie zmuszona zapłacić za dojazdy opiekunom. Trzeba powiedzieć, że zniesiony został obowiązek szkolny dla sześciolatków. Dzieciaki zostają zatem w przedszkolach. W związku z likwidacją gimnazjów, jest potrzeba stworzenia nowej sieci szkół. Konieczne także jest przekształcenie mnóstwa placówek. Po zatwierdzeniu sieci szkół będzie wiadome jak dużo uda się wygospodarować miejsc dla sześciolatków. Będzie to mieć wpływ na liczbę miejsc dla trzy -latków w przedszkolach. Jeżeli zabraknie miejsca w przedszkolach publicznych, to gmina będzie zmuszona dofinansować prywatne przedszkola, jakie wtedy zorganizują brakujące miejsca dla przedszkolaków. Jeśli interesuje Cię rekrutacja do przedszkola Wrocław 2018, musisz śledzić wszystkie ogłoszenia, żeby nic nie umknęło twej uwadze.
Punkty dostaną dzieci, jakich obydwoje rodzice pracują albo prowadzą gospodarstwo rolne lub swoją działalność gospodarczą. Nieco mniejszą ilość punktów dostanie dziecko, którego jedynie jeden opiekun studiuje. Dziecko, które ma rodzeństwo, chodzące do tego samego przedszkola bądź szkoły.


Bez względu od kryteriów punktowych na miejsce w przedszkolu będą mogły liczyć w pierwszej kolejności dzieci z rodzin wielodzietnych, z niepełnosprawnością lub które posiadają rodzica niepełnosprawnego. Także na miejsce w przedszkolu mogą mieć nadzieję dzieci wychowywane samotnie przez tatę albo matkę. Także na miejsce w przedszkolu mogą mieć nadzieję dzieciaki z rodzin zastępczych.

Tags: dom, mieszkania, rodzice, dzieci, rodzeństwo