Łóżeczka dziecięce dostępne na rynku mają różne rozmiary i wykonywane są z różnych materiałów

Posted on 17/05/2022 8:31am

Narodziny dziecka to niezwykle istotny moment w życiu rodziców, którzy z niecierpliwością wyczekują potomka. Szczególnie jeśli jest to pierwsze dziecko, rodzice chcą należycie przeanalizować które meble i akcesoria okażą się niezbędne do jak najlepszej pielęgnacji i ochrony maluszka.


Jednym z elementów niezbędnego wyposażenia jest łóżko do spania. Na co zwracać uwagę w czasie jego zakupu?
Dziecko z chwilą narodzin potrzebuje jak najwięcej czasu spędzać w ramionach matki. Kontakt fizyczne jest niezwykle istotny, w szczególności w pierwszych miesiącach życia maluszka. Jednakże rzecz jasna niemożliwe jest, by przebywał on non stop u boku mamy. Co prawda na rynku istnieje mnóstwo ciekawych rozwiązań w tym chusty, w jakich można dziecko nosić non stop, niemniej fizycznie trudno to robić 24 h na dobę. Stąd też niezbędne jest porządne i komfortowe łóżeczko, w jakim nasz niemowlak będzie się mógł swobodnie przekręcać, a jednocześnie będzie w pełni bezpieczny - przejdź do galerii produktów.

niemowlę
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Łóżeczka dziecięce oferowane w sprzedaży mają różne wymiary i produkowane są z różnych materiałów. Najbardziej popularne są te drewniane lub metalowe. Mogą posiadać smukły, subtelny kształt lub być bardziej masywne. Istotne jest to czy są to modele wielofunkcyjne, czy nie. Łóżeczko wielofunkcyjne w łatwy sposób można składać i rozkładać, można rozsuwać jego boczne ścianki, przekładać szczeble, na dodatek posiadają sporo miejsca na dziecięce akcesoria, takie jak pieluchy, chusteczki chusteczki do decoupage czy zabawki dla niemowlaka. Poza tym do tego rodzaju łóżeczka bez problemów można zamocować parawan lub wiszące maskotki - meble.pl/meble/meble-dzieciece-i-mlodziezowe/.


Jeśli chodzi o łóżeczko ważne jest nie tylko to czy jest ono wystarczająco duże i z jakiego tworzywa jest wykonane, ale także, w jakim miejscu zostanie ulokowane. Łóżeczko nie powinno stać w pełnym słońcu, blisko okna, jak również w miejscu nazbyt przewiewnym. Oświetlenie w pokoju nie może być natomiast zbyt jaskrawe, chyba że łóżeczko wyposażone jest w baldachim, który osłania malucha.
Wybór właściwego łóżeczka będzie znacznie prostszy jeśli dobrze rozeznamy się w jakich maksymalnie wymiarach może być oraz jak bardzo złożone funkcje ma uwzględniać. Warto poradzić się fachowca, który będzie w stanie szybko dobrać łóżeczko do naszych potrzeb.

Tags: zabawki, mama, pieluchy, zakup, spanie