Łożeczko dziecięce - na noc oraz na dzień

Posted on 13/04/2019 8:57am

W swoim łóżeczku maluszek spędza sporo czasu - nie tylko śpi, ale również ćwiczy obroty, siada i energetycznie skacze. Z tego powodu tak ważny jest Wybór właściwego mebelka. Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie zakupów?


Przede wszystkim musimy przyjrzeć się wykonaniu.


nowe mieszkania
Source: pixabay.com


Łóżko dla dziecka musi być stabilne, tak aby nie trzeszczało czy nie zarwało się, nawet jeśli malec będzie w nim skakał.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zachęcamy Cię do kolejnej witryny, na której znajdziesz pouczające artykuły - kliknij w link strugarka grubościówka.

Taki mebelek musi być również starannie wykończony - wyszlifowany, a wszystkie śruby, zaślepki itd. powinny być niedostępne dla malucha. Ponadto farba jaką pomalowano łóżeczko powinna być bezpieczna dla dziecka. Szczebelki powinni być odpowiednio blisko siebie, lecz na tyle daleko, aby nie utknęła w nich rączka czy nóżka. Warto również dowiedzieć się czy część szczebelków możemy zdjąć, gdy maluch podrośnie, aby mógł samodzielnie wyjść z łóżeczka, dzięki czemu mebelek posłuży na lata. Niezwykle istotne jest regulowanie - zazwyczaj łóżeczko można ustawić na trzech poziomach. Wysoko ustawione dno będzie wygodne w obsłudze noworodka, kiedy często trzeba się pochylać. Gdy maluch zacznie sam wstawać, raczkować oraz siadać, zdecydowanie dno musi być ustawione nisko, tak aby dziecko nie wypadło oraz nie mogło wydostać się samo z łóżeczka.


Łożeczka dziecięce zobacz tu to bardzo szeroka oferta, dlatego warto przyjrzeć się tym aspektom i wybrać takie, które będzie bezpieczne dla malucha i odpowiednie warunki do spokojnego snu.
Każde dziecko lubi SPAć nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Kiedy malec jest zmęczony zabawą staje się marudny, rozwiązaniem jest jedynie upragniona drzemka.


Aczkolwiek nie każde dziecko jest skłonne do tego, by po prostu położyć się i zasnąć, to szczególnie trudne kiedy jest jasno. Idealnym rozwiązaniem okazują się hamaki dziecięce - meble.pl. Hamak z materiału układa się w taki sposób, że miło otula malucha, a delikatne bujanie wprowadza w upragnioną drzemkę.

Tags: SPA, sen, mebel, Wybór