Parę uwag na temat świąt Bożego Narodzenia w naszym kraju

Posted on 06/05/2019 9:26pm

Dopiero co minęły - sądem większości z nas - najbardziej rodzinne święta w roku. Bez wątpienia tenże slogan czasem budzi grozę, bowiem niektórzy z nas czują się troszkę zmuszeni do świętowania. Dlatego pozwolę sobie na parę uwag, by tą grozę następnym razem nieco zmniejszyć.
Lego
Author: Mark Longair
Source: http://www.flickr.com
Sarmacka tradycja stawia przed nami wyśrubowane wymagania w powyższym temacie. Musi być koniecznie po królewsku, niezależnie od tego czy tak naprawdę nas na to stać, lub czy po prostu odpowiada nam zalecany zbytek. Na wigilijnym stole 12 potraw, przez cały okres świąteczny również gnące się stoły, hojne podarunki. Częstokroć kończy się to nie tylko trudnościami gastrycznymi, wyczerpaniem, ale także kłopotami finansowymi (zwłaszcza jeżeli ktoś postanowił wziąć prędką, przedświąteczną pożyczkę aby sprostać tym wszystkim zwyczajom świątecznym). Więcej informacji tutaj: konsole dziecięce.

Myślę jednak, że jeżeli szczerze odpowiemy sobie na pytanie jak mamy wolę fetować, i się do wyników tych przemyśleń zastosujemy, nie będziemy żałować. Oczywiście nieodzowne będzie przeprowadzenie negocjacji z pociechami (już w fazie pisania listów do św. Mikołaja) że może tym razem zamiast następnej gry na xbox czy playstation zadowoli się dorastająca pociecha po prostu dobrą książką, i miast zmieniać w pył przybyszów z kosmosu zanurzy się w świat własnej wyobraźni w ślad za czytaną historią.

Może to nam co prawda sprawić nieco kłopotu, jednakże każda rewolucja jest troszkę krwawa. Nie twierdzę że konsole do gier to samo zło, jednak jak we wszystkich ludzkich sprawach potrzebny jest umiar. Podmienienie Xbox na starą dobrą lekturę bądź na przykład grę planszową może być korzystne całej rodziny. Nic tak bardzo nie zbliża członków rodziny do siebie jak wspólne czytanie czy wspólna gra. Niezłym pomysłem na prezent dla potomka mogą być także klocki, rzecz jasna odpowiednie do wieku użytkownika. Tak jak tutaj: playstation dla dzieci.
klocki dla dzieci
Author: bnilsen
Source: http://www.flickr.com
Dla młodszych polecam klocki Lego Duplo. Mają nieskomplikowane kształty i są duże, co umożliwi maluchom komfortową zabawę. Starsi również odnajdą dla siebie coś ciekawego. Firma produkująca klocki Lego Duplo dla starszych dzieci tworzy zestawy w wyższym stopniu złożone, spełniające warunki zabawek edukacyjnych, ucząc przykładowo praw fizyki poprzez zabawę.

Tags: Święta, konsole, tradycja, pytanie