Place zabaw dla najmłodszych

Posted on 01/02/2020 8:12am

Każde przyszłe pokolenie będzie inne od poprzedniego. Rozbieżności będą widoczne nie tylko na przykładzie ludzi dorosłych, wychowanych zgodnie z panującym w określonych czasach przekonaniem. Różnice widać już o wiele wcześniej.

Plac zabaw
Author: Thi-Thanh-Tâm Nguyen
Source: http://www.flickr.com
Rozwój świata wpłynął nie tylko na widoczne zmodernizowanie w dziedzinach przemysłu, którym interesują się głównie dorośli. Postęp dotknął również i dzieci. Sprawdź piramidy linowe Magicnets.

Spora część z nas wracając myślami do dzieciństwa pamięta ile czasu spędzało się na świeżym powietrzu. Młodzieńcza wyobraźnia nie znała granic. Rozgałęzione drzewo, nie mając domku na drzewie samo w sobie stanowiło świetną bazę, umożliwiającą integrację dzieciaków z całej ulicy i okolic.Kawałek kredy oraz chodnikowe płyty w zestawieniu z puszczoną wolno wyobraźnią dziecka dawała zapierające dech w sercach naszych babć efekty, którymi ozdobiona była spora część osiedlowych chodników, przy czym nikt z dorosłych nie przypominał dzieciom o konsekwencjach wynikających z niszczenia mienia. Nie zwracano też większej uwagi na organizowane na każdym kroku młodzieńcze mecze w piłkę nożną, grę gumę, gonitwy w berek oraz mnóstwo innych tradycyjnych gier.

W dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać się z narzekaniem, iż dzisiejsze dzieci nie potrafią bawić się tak, ja te wychowywane pokolenie wcześniej. Próżno się dziwić, stawiane na każdym kroku zakazy grożące konsekwencjami wynikającymi z gry w piłkę na osiedlu czy jazdy rowerem poniekąd zmuszają najmłodszych do zabawy w domu.

Zobacz gdzie jesteśmy:

Place zabaw dla dzieci często świecą pustkami lub są w opłakanym stanie, pamiętając jeszcze czasy naszego dzieciństwa. Chcąc zapewnić dzieciom radość, jakiej doświadczaliśmy bawiąc się z kolegami z sąsiedztwa podczas podwórkowych uciech warto zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie placów zabaw. Bezpieczne huśtawki, zjeżdżalnie dopasowane do pociech w każdym wieku zapewnią naszym latoroślom alternatywę dla gier na tablecie oraz zachęcą do zdrowej rozrywki na dworze.

Tags: piłka nożna, futbol, zabawy, berek