Polskie normy bardzo rygorystycznie podchodzą do spraw, które dotyczą bezpieczeństwa szczególnie dzieci. Każdy towar przeznaczony do użytkowania przez najmłodszych jest obowiązany spełnić dużo koniecznych wymogów.

Posted on 24/10/2020 8:04am

Wszystkie przedmioty, które powinny służyć małym dzieciom są zobowiązane spełniać bardzo surowe wymogi, aby mogły być dopuszczone do obrotu. Rozpoczynając już od dań przygotowywanych dla małych dzieci, a zakańczając na rzeczach przeznaczonych ogólnie do użytku dla dzieci wszystkie sprzęty, meble i urządzenia muszą posiadać zdefiniowane atesty.

dywany-dziecko-obrazek
Author: Thomás
Source: http://www.flickr.com

Najbardziej rygorystycznie pod tym kątem traktowane są wszystkie jednostki przedszkolne i żłobki, gdzie każda rzecz i przedmiot musi podlegać określonym normom i mieć świadectwo wszelakich niezbędnych atestów. Dotyczy to jasne nie wyłącznie zabawek,mebli, ławek czy krzesełek. W przedszkolach czy szkołach nawet dywany z atestem - nie budzą zdziwienia. Zdawać by się mogło, iż taka rzecz jak dywan (sprawdź dywan do szkoły) nie wymaga specjalnych pozwoleń i że w gruncie rzeczy niczym nie odróżnia się od normalnego.
Otóż nie!
Właśnie dywany z atestem gwarantują największe bezpieczeństwo dla korzystających z niego maluchów, bo od pozostałych odróżnia je szereg cech. Tylko dywany z atestem są charakterystyczne, gdyż zapewniają nie wyłącznie bezpieczeństwo pod kątem higienicznym, ale również pod kątem antyelektrostatyczności oraz co ogromnie istotne atest potwierdzający niepalność. Ich pozycja jest o tyle duża, że by wyrób mógł zyskać powyższe atesty, musi być sprawdzony przez masę odpowiedzialnych za to instytucji takich jak Państwowa Straż Pożarna czy Sanepid.
Obok gwarancji bezpieczeństwa dywany z atestem charakteryzują się niesłychanie wysoką jakością wykonania - . Jak najbardziej powinno się ująć, iż korzystnym rozwiązaniem jest także nabyciezakup takiego dywanu do domu. Maluchy lubią bawić się na posadce, ale wyłącznie dywany z atestem zapewnią im prawdziwe bezpieczeństwo. Każdy z nas zdaje sobie bowiem sprawę z tego, iż kreatywność dzieci nie zna granic, a my dorośli nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec wypadkowi. Wiadomoże dla każdego rodzica jest to priorytet, by jego maluszek otaczało się bezpiecznymi rzeczami i dlatego też dywany z atestem są niezwykle często nabywane również do domów. Należałoby dodać, iż ich asortyment jest również przeogromny i można wybierać zarówno w kolorach, wymiarach jak i w szeregu motywów i wzorów jakie przedstawiają.

Tags: rodzice, zabawki, bezpieczeństwo