Wybierz wspaniałe buty dla dziecka

Posted on 05/10/2019 9:31am

Kapcie bywają rzecz jasna bardzo istotne, chociaż mnóstwo maluchów nie lubi na początku ich nosić, to jednak chronią one stópkę naszego oseska.


Dlatego wybór właściwych butów bywa tak istotny.


przyjęcie
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com


Na rynku mamy rzecz jasna wiele typów butów dla maluchów. Są oczywiście topowe modele. Warto jednak zwracać baczniejszą uwagę na typ buta, a nie na topowy fason. Kapcie dla dzieci powinny być rzecz jasna wytrzymałe a także posiadać podeszwy antypoślizgowe. Zwracajmy często uwagę na to, czy czasami nasze dziecko nie wyrasta ze swoich butów. Czasami w ciągu roku stopa maleńkiego dziecka może urosnąć o trzy numery. Lepsze są buciki ze sznurowadłami, gdyż skuteczniej dostosowują się do stopy brzdąca umożliwiając wszelkie wyczyny. Buty na rzepy są doskonałe, jeśli dziecko jeszcze nie chodzi samodzielnie.
Czapka zimowa
Author: LornaWatt
Source: http://www.flickr.com


Pamiętajmy o tym, iż nieprawidłowe dobranie kapci dla malucha może spowodować nieodwracalne wady stóp w dorosłości. Kapcie dla dzieci i wszelakie buty powinny zatem zostać starannie dopasowywane. Rzecz jasna zdecydujmy się na kapcie, które będą atrakcyjne dla malucha. Kolorowe kapcie i ładne buciki będą chętnie nakładane przez dziecko. Złym nawykiem jest nabywanie bucików o Rozmiar większych, bo stópka i tak przecież urośnie.


Komplikujemy w ten sposób życie dziecku i sprawiamy, że mogą się wykształcić dane wady postawy. Wybór właściwych kapci oraz butów jest bardzo istotny. W przeciągu roku maluch potrzebuje mniej więcej trzech par bucików. Nie oszczędzajmy na tych zakupach.

Tags: dziecko, Rozmiar, zakład