Z jakich powodów klocki lego są tak bardzo popularne wśród wszystkich dzieci od kilkudziesięciu lat.

Posted on 14/05/2021 9:48am

Klocki lego od dawna są jedną z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, co doskonale widać po tym, jak dużo się ich sprzedaje. Nie ma chyba malucha, który na pewnym etapie życia by się nimi nie bawił, a przecież oferta tej firmy obejmuje wszystkie grupy wiekowe.
Już roczne maluchy mogą bawić się klockami duplo, dzięki czemu będą mogły rozwijać swoje manualne zdolności. Starsze mogą zacząć swoją przygodę od lego classic, są one bardzo kreatywne i dają duże możliwości w układaniu własnych konstrukcji. Pośród nieco młodszych miłośników klocków dużą popularnością cieszą się też lego city - w najnowszym wpisie. Zbudować z nich można najróżniejsze auta i sceny z codziennego życia, a łącząc ze sobą kilka różnych kompletów stworzyć nawet miasto o pokaźnych rozmiarach.
Samolot drewniany, zabawki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Jedną z ogromnych zalet klocków Lego jest to, że bez problemów pasują one do każdego innego zestawu, dzięki czemu doskonale się je ze sobą łączy. Z tego też powodu kupując lego dinozaury dla malucha, który już posiada inne klocki, można mu dać jeszcze więcej możliwości na zabawę. Być może początkowo zostanie on złożony zgodnie z instrukcją, ale później można będzie go łączyć z innymi czy rozbudowywać. Możliwości o zupełnie innym charakterze daje lego creative - lego.


Klocki z tej serii już w samych instrukcjach mają przewidzianą możliwość składania kilku odmiennych urządzeń, nierzadko wyposażonych nawet w zdalne sterowanie oraz silniki. Ale każdy młody inżynier będzie mógł na tej podstawie konstruować swoje własne urządzenia i pojazdy.

Tags: zabawy, maluch, oferta, klocków