Z jakimi kłopotami moglibyśmy pójść do psychologa rodzinnego?

Posted on 22/06/2020 8:05am

Jeśli ty albo ktoś z twoich bliskich ma jakiś problem, powinien zgłosić się z nim do fachowca. Nieważne czy też jest to kłopot z dzieciakami, z partnerem, czy też rodzicami.


Na każdy problem psychoterapeuta ma zawsze rozwiązanie.


poduszki
Author: sxc.hu
Source: sxc.hu


Poza terapią indywidualną i grupową jest ponadto odmienna postać leczenia psychologicznego. Jest to terapia rodzinna. Nie funkcjonuje jedna standardowa szkoła terapii rodzinnej. Jeśli uczeń posiada problemy w gimnazjum albo ojciec stracił pracę, w tym czasie psycholog rodzinny bardzo rodzinie może pomóc.

Zainteresował Cię powyższy komentarz z www (https://varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/)? Jeżeli się z nim nie zgadzasz, to namawiamy do polemiki. Każda wymiana myśli jest przydatna.

Spotkanie przy terapii rodzinnej dotyczy każdego członka rodziny. Dlatego też uwaga psychoterapeuty skoncentrowana jest na wszystkich uczestnikach terapii, a nie tylko na jednej osobie.

Czy w kontekście tej kwestii masz więcej pytań? (www.science2business.edu.pl/portfolio-naukowe/) Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik - to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

Na tego typu terapii terapeuta powinien być obojętny wobec wszystkich oraz nie mógłby brać strony żadnego uczestnika terapii. Rodzina na takiej terapii nie jest osądzana. Terapeuta chce zrozumieć wszystkich oraz próbuje rozwiązywać problem. Nie próbuje też wytypować winnego zaistniałej sytuacji i nie mówi kto ma rację.


Postacią terapii rodzinnej jest terapia małżeństw. Ma ona za obowiązek odbudować albo stworzyć na nowo dobrą, zdrową więź pomiędzy małżonkami. Terapia tego typu dotyczy zarówno aktualnych kłopotów jak i nierozwiązanych do tej pory problemów. Koncentruje się na zrozumieniu aktualnych przyczyn problemów i wyposaża małżonków w narzędzia, które zezwolą w perspektywie rozwiązywać konflikty samemu. Proces takiej terapii opiera się na współpracy obu partnerów. Bardzo istotna jest więc motywacja do zmiany obu osób.
Terapia małżeńska umożliwia partnerom konstruktywne rozwiązanie kłopotów oraz polepszenie ich stosunków. Dopomaga ona wyjść z kryzysu i odnaleźć porozumienie. Terapia małżeństw prowadzona jest wyłącznie przez wprawnych terapeutów.

Tags: oko, problemy, rozwiązanie, rodzic