Czy opłaca się kupować traktorek ogrodowy? Kiedy staje się on tylko kłopotem?

Posted on 07/05/2022 8:53am

Ten, kto choć raz kosił trawę w sporym ogrodzie, zdaje sobie sprawę, że ma to mało wspólnego z relaksującym przebywaniem na powietrzu. Z tego powodu traktorek ogrodowy to sprzęt, którego pragnie wielu właścicieli domów.


I podczas gdy zarządcy parków nie zastanawiają się długo przy zakupie, w wielu przypadkach zakupienie takiego sprzętu przez normalnych posiadaczy domów jest nieopłacalne.
Piła zabawkowa dla dzieci
Author: Power Sound
Source: http://hurtowniazabawek.pl


Organizacja spływów kajakowych - Kaylon
Author: Kaylon
Source: Kaylon.pl


Polecają je raczej posiadacze faktycznie dużych, minimum dwuhektarowych posesji z wielkimi terenami trawiastymi. Spora maszyna jest mniej dokładna niż zwykłe kosiarki oraz ridery (często mylone z traktorkami). Na działkach z wieloma zakamarkami, gdzie trudno jest wjechać, wielki sprzęt zwyczajnie się nie zda egzaminu. Do precyzyjnej pracy, tak czy inaczej potrzebować będziemy urządzeń innego rodzaju.


Jeśli jednak zależy nam na maszynie i nie dostrzegamy przeszkód w jego nabyciu, nabytek trzeba przemyśleć pod wieloma względami. Przede wszystkim musimy dobrze wybrać moc silnika. Te o niewielkiej ilości koni mechanicznych mogą nie sprostać zadaniu na przykład na pochyłym terenie.

Jeśli według Ciebie ten tekst jest pasjonujący, to zobacz również pomocne źródło (http://multimediawszkole.pl/), które posiada absorbujące informacje - one z pewnością Cię zaciekawią.

W traktorkach ważna może być także ich manewrowość i dwa rodzaje pojemności: silnika i kosza na trawę. Choć dostępne na rynku są modele stosujące wyrzut trawy na ziemię, pojemniki są obecnie standardem na rynku. Łatwość rozruchu i typ skrzyni biegów będą wpływać na komfort koszenia. Przy mniejszych ogrodach prędkość jazdy jest bez znaczenia, jednakże kosi się również posesje, w których od prędkości zależeć będzie, czy nasz traktorek popracuje dzień, dwa czy więcej.


Każdy sprzęt tego typu jest oczywiście wyposażony w kosiarkę, często bardziej zaawansowaną, np. z możliwym ustawieniem poziomu ścinania. Każda pozostała rzecz będzie właściwie bajerem czyli podniesie cenę towaru. Niektóre rozszerzenia są przydatne bardziej, inne w mniejszym stopniu, ale to przecież zależy od tego, co traktorek ma robić.


Sprzęt może być wyposażony w pług śnieżny, szczotkę, którą nietrudno zamieciemy alejki, piaskarkę, rozsiewacze, sprzęt do orania itp. Trzeba zatem przed kupnem traktorka dowiedzieć się precyzyjnie, jakie możliwości daje nam tego typu sprzęt ogrodowy.

Tags: park, dom, marka, sprzęt, Urządzenia