Jak powinien prezentować się najbardziej istotny sprzęt survivalowca? Na co niezbędnie zwróćmy uwagę przed wyprawą?

Posted on 17/11/2020 9:02am

wyposażenie wielbiciela survivalu to kategoria dość obszerna, czasami nawet kontrowersyjna. Na pewno wyposażenie powinno dosyć różnorodne, w zależności od regionu geograficznego, do jakiego się udajemy, lecz również od pory roku i klimatu.


Mimo to, uniwersalnie jest z pewnością tak, że bagaż musi być dość lekki, o nie za bardzo dużych rozmiarach, zaś sprzęt i materiały wytrzymałe na wilgoć, zimno oraz gorąco, zapakowane jak najbardziej wodoszczelnie, łatwe do przetransportowania. Przy zakupie tego typu sprzętu zdecydowanie nie warto kierować się modą, bo z jednej strony zakupimy coś zupełnie nieprzydatnego, a z innej stracimy na to zbyt dużo pieniędzy.

nóż
Author: James Case
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę podstawowe prace na biwaku możemy wykonać szybciej, gdy ma się do dyspozycji scyzoryk, siekierkę, łopatkę czy piłę drutową. Niezbędna jest jednocześnie karta survivalowa, lecz o tym z pewnością nie musimy przekonywać żadnego zaprawionego w bojach survivalowca. Niektórzy decydują się na kupno, tak zwanych “noży przetrwania”, jednakowoż to niezbyt dobry pomysł - . Np. jesteśmy w stanie mieć kłopoty, jak pojedziemy do Rosji i będziemy tam planować biwakować mając przy sobie tego typu nóż, bo prawo tam jasno stwierdza, że na każdy model broni musimy mieć odpowiednie zezwolenie. Na pewno konieczną częścią wyposażenia jest scyzoryk. Powinien mieć nierdzewne ostrze z blokadą, musi być niczym nóż saperski, jaki posiada nasze wojsko.

Czy wiesz, że bez problemu możesz powiększyć zakres swojej wiedzy związanej z opisywanym tematem? Po prostu kliknij ten odsyłacz oraz zobacz portal!

Czemu takie ostrze? Otóż choćby z takiego powodu, że standardowa stal zniszczy witaminy, które zawarte są w krojonych owocach oraz warzywach.


Choć oczywiście zalet jest więcej. Niezbędny jest oczywiście plecak, należy wybierać go dość starannie. Powinien być właściwie duży, niezbyt szeroki, nieprzemakalny i lekki. Zawartość plecaka najbardziej korzystnie spakować w worki plastikowe w celu ochrony przed deszczem i kurzem. W części plecaka, która przylega do pleców muszą znaleźć się zawsze miękkie przedmioty, ciężkie na spodzie, natomiast na wierzchu te, które chcemy mieć pod ręką. W czasie podróży nie powinniśmy do kieszeni zewnętrznych wkładać wartościowych przedmiotów, zaś plecak zamknąć należy na kłódkę. Poza tym zawsze warto mieć przy sobie tzw. niezbędnik, czyli najbardziej odpowiednia jest wielofunkcyjna karta przetrwania - sprawdź - wielofunkcyjne karty przetrwania.

Tags: plecak, łopatka, scyzoryk