Jakiego rodzaju atrakcje mogą zaproponować Mazury odwiedzającym ten rejon kraju turystom.

Posted on 14/05/2019 12:55pm

Nazywane też często Krainą z Tysiącem Jezior Mazury są jednym z najbardziej popularnych turystycznych rejonów Polski. Zresztą ta nazwa jest zupełnie zrozumiała, gdyż jeziora będą zajmować prawie dziesięć procent powierzchni regionu, a jest ich około trzech tysięcy. Kilka największych ma więcej niż 100 km2 powierzchni, więc są to już naprawdę duże akweny, jednak największa liczba to jeziora mające powierzchnię do kilku kilometrów.

Piknikowe wariacje na wakacje
Author: MSM Mońki
Source: MSM Mońki
Mazury kuszą też bardzo dużą ilością lasów, które zajmują blisko jedną trzecią regionu. Żyje w nich duża część występujących w naszym kraju ptaków i ssaków, a w jeziorach spotkać można większość gatunków ryb śródlądowych. To ogromne bogactwo natury sprawia, że Mazury to rejon niezwykle popularny turystycznie. W każdym letnim sezonie odwiedza je kilka milionów turystów, którzy zamiast dzikich tłumów wolą ciszę, spokój i czyste powietrze. A że atrakcji tam raczej nie brakuje, wręcz przeciwnie, region bez przerwy się rozwija, to i liczba gości systematycznie wzrasta.

Bez wątpienia najbardziej znaną atrakcją Mazur jest ogromna liczba jezior. Duża ich część jest zagospodarowana pod kątem żeglarstwa i to właśnie ono jest tam ogromnie popularne. Wielbiciele sportów wodnych mają również do dyspozycji kilka tras kajakowych, no i oczywiście nie można zapominać o ogromnej ilości bardzo czystych plaż, na których można słodko poleniuchować. Ogromnie dużo region ten zaoferować może tym, którzy bardzo lubią inne sposoby spędzania wolnego czasu, liczne szlaki piesze i rowerowe a także ścieżki przyrodnicze zachęcają do spędzania czasu w sposób aktywny.nocleg
Author: Bernhard Wintersperger
Source: http://www.flickr.com
Mazury mają bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową, mieszkający tam ludzie już dawno dostrzegli zalety płynące z turystów. Tak naprawdę mikołajki noclegi mogą zaproponować jakieś kwatery dla każdego, coś dla siebie znajdą i studenci lubiący dobrą zabawę, i rodziny z małymi dziećmi, i osoby szukające wyższego standardu - link do serwisu.

Czy wiesz, że opublikowane tutaj przydatne notatki, mogą być bardzo dla Ciebie pomocne? Tyczą się one problematyki, która Cię teraz zafascynowała.

Ogromna ilość hoteli, pensjonatów i domków kempingowych powoduje, że chyba nikt nie będzie miał większego problemu z wybraniem czegoś.

Tags: las, jezioro, nocleg, mazury