Każda mama poza determinacją potrzebuje też praktycznej pomocy

Posted on 06/03/2019 11:29am

Zajmowanie się dzieckiem, opiekowanie się nim, to praca, jakich mało. Szkoda, iż nie ogarniają tego pojęcia nasi politycy traktując matki, jako osoby, które nie pracują, lecz są na wiecznych wczasach. Gdyby choć jeden z nich, szczególnie ten, co angażuje się w ten temat najczęściej pozostał z dzieckiem samemu jeden dzień. W takim momencie by odkrył, o czym mówimy, chociażby byłaby to tylko minimalna świadomość, wstrząs, który szybko przeminął. Później opowiadałby kolegom w Sejmie, jaka to bezproblemowa praca, a na samą myśl aż drżałyby mu ręce, które z zawstydzenia ukrywa w kieszeniach marynarki…

Potwierdzi to każda matka, zajmowanie się dzieckiem to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju, wręcz metafizyczne, dziecko to dla wielu kobiet spełnienie, coś najstotniejszego w życiu, lecz jednocześnie… To również trudna praca i nie miejmy co do tego żadnych obiekcji. Nie ma potrzeby podkoloryzować rzeczywistości, kiedy każdy z nas wie, że dziecko, mocniej niż każda inna istota, potrzebuje troski 24/H. Dodatkowo, dziecka nie należy odstawić, jak pozostawia się nieskończoną pracę na bok, dziecko nas potrzebuję, ono wymaga naszej opieki, naszej miłości, a przede wszystkim naszej stałej obecności.

Warto o tym pamiętać miast wydawać opinie i sądy, wykrzykując swoje poglądy nie mając o tym najmniejszego pojęcia. Warto w tym miejscu wspomnieć o dwóch cudownych, użytecznych rzeczach, które przypadną do gustu każdej mamie. Jedną z nich są oryginalne torby dla mam, drugim klips do smoczka.

dziecko
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Każda mama poza odpowiednim spokojem potrzebuje też użytecznej pomocy. Bardzo pomocne są torby dla mam, szczególnie gdy planujesz spacer z dzieckiem i chcesz mieć wszystko pod ręką. W kompletnie wyposażonej torbie znajdują się kieszenie na butelki oraz inne kieszonki, ażeby schować niezbędne przedmioty, mata do przewijania dziecka. Torba tego typu powinna też mieć uchwyty do zawieszenia na wózku, a jednocześnie ułatwiające jej noszenie. Niezbędne również są metalowe nóżki, obowiązkowe, kiedy kładziemy torbę na ziemi, dzięki temu nie ulega zabrudzeniom.

Wielce praktycznym przedmiotem jest też klips do smoczka, dzięki niemu smoczek nigdy nie spadnie na brudną ziemię i się nie wybrudzi. Oba te produkty otrzymamy w dobrych sklepach z akcesoriami dla dzieci, w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym, jak na przykład w tym miejscu - promocje na promocyjni.pl/siec/46-akpol-baby.

Tags: dziecko, praca, torba, matka, smoczek