Klimat horroru czyli gry na konsolę

Posted on 10/03/2020 8:08am

Ludzie uwielbiają czuć przerażenie. Co najlepiej potrafią zrozumieć autorzy powieści i twórcy filmów. Podobnie jest ze światem gier, w którym także mamy szansę na przeżycie przygód, z założenia mających zjeżyć nam włos na głowie. W momencie reklamowania Resident Evil, pewna firma pierwszy raz użyła sformułowania survival horror. Czego możemy się spodziewać po tym gatunku gier?


gra
Author: COM SALUD Agencia de comunicación
Source: http://www.flickr.com
Survival horror to niewątpliwie jeden z najbardziej emocjonujących gatunków gier na konsolę. Nastrój grozy, ciemna noc, połączona z zagadką. Założeniem tego gatunku jest utrzymanie gracza w ciągłym strachu lub poczuciu lekkiego niepokoju. Dużo mrożących krew w żyłach akcji motywem jak z horrorów, przenosi nas w świat grozy.
A wydawać by się mogło, że najlepiej czujemy się, gdy jesteśmy bezpieczni... Błędne założenie. Są wśród nas osoby, które życia sobie nie wyobrażają bez odpowiedniej dawki strachu i lęku.
Godną polecenia pozycją, przy której nawet największym twardzielom przejdzie dreszcz po plecach jest Outlast. To gra na konsolę, utrzymana w klimatach grozy.
Jej fabuła ma miejsce w zakładzie dla obłąkanych. Dziennikarz, który dostaje informację, że na terenie zakładu „mają miejsce dziwne rzeczy”, zakrada się do wewnątrz by poznać prawdę. A prawda jest okrutna i krwawa.

Odpowiednio dobrane efekty dźwiękowe i pogrążona w mroku grafika sprawią, że nie przejdziemy obok tych gier obojętnie. Gra zapewnia rozbudowaną fabułę, lecz jej posiadacze muszą sami postarać się znaleźć wyjście, samodzielnie poszukując wskazówek na temat historii szpitala.

Jeśli ta kwestia Cię intryguje, to kliknij tutaj, ponieważ bardzo zbliżone informacje publikuje właśnie ten serwis (http://www.e-gift.pl/oferta/artykuly-biurowe-pismiennicze/dlugopisy-metalowe/). On też jest ciekawy.Zasadniczym celem rozgrywki jest znalezienie drogi ucieczki z budynku. Trwa to około pół godziny, ale cała ta nieprzewidywalność zachęca do ciągłego przechodzenia gry. Nie ma powtarzających się akcji - istniejemy tylko my, nasz strach i wielkie emocje. Kto raz zagra w tę grę, stanie się jej fanem. Oczywiście, grę można uruchomić za dnia, przy zaświeconym świetle, zabawowej muzyce i paluszkach. Ale są i tacy, którzy mają największą przyjemność z grania po zmroku, w ciemności i w słuchawkach na uszach. Brr... Opcja tylko dla ludzi o stalowych nerwach.