Ostatnio gry planszowe robią prawdziwą furorę, sprawdź Scrabble oraz Osadników z Catanu

Posted on 29/06/2021 10:02am

Paręnaście lat temu wszystkie dzieciaki czy to w miasteczku czy na wsi spędzały swój wolny czas razem. Najczęściej spotykali się w umówionym miejscu i do nocy wymyślali najróżniejsze przyjemności. Na nieszczęście czasy się odmieniły i w tej chwili dzieciaki najchętniej spędzają wolny czas przed komputerem.

piers, scrable, gra planszowa
Author: Jamie McCaffrey
Source: http://www.flickr.com
Nie wynika z tego naturalnie nic dobrego, więc musimy zachęcić nasze dzieci, aby inaczej spędzały swój wolny czas. Ostatnio do mody znów wracają gry planszowe. Nie grają w nie wyłącznie małolaty, mnóstwo pełnoletnich osób decyduje się na nabycie najróżniejszych gier, tak aby nie spędzać każdego wieczora przed telewizorem. Jeśli fascynuje nas gra na mroźne, zimowe wieczory to niezaprzeczalnie Scrabble będą idealnym zakupem.

Z całą pewnością każdy słyszał o tej grzej, w które chodzi głównie o to, tak aby zestawić jak najwięcej słów z wylosowanych liter. Grę wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów w momencie, gdy ostatnia płytka zostanie wylosowana. Dla ilości graczy od 3 do 4 zalecana jest gra (magicplay.pl/?164,pl_ufo-crane) Osadnicy z Catanu, w której chodzi o to, tak aby zostać władcą Catanu. Każdy gracz będzie chciał pozyskać jak najwięcej terenów, natomiast po pewnym czasie zacznie każdej rzeczy brakować w miasteczku. Grę wygra gracz, jaki zyska najwięcej ziemi, surowców , a także władzę. Więcej na temat planszówek: scrabble od zwykle spędzamy czas wolny w większym gronie to powinniśmy zwrócić atencję na gry towarzyskie. Z pewnością najpopularniejsza dzisiaj jest Tabu gra, w której chodzi o to, aby przedstawić dane słowo nie używając kilku słów zasadniczych. Zazwyczaj gra wywołuje mnóstwo śmiechu pośród wszelkich uczestników zabawy.gra planszowa
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Druga gra promowana na spotkania towarzyskie to gra Ego, która sprawdza to jak dobrze znamy swoich przyjaciół. Żetonem zaznaczamy poprawną odpowiedź, a w następnej kolejności nasi znajomi będą próbować zgadnąć, jaka odpowiedź jest nasza. Musisz pamiętać o tym, że po zakupie pierwszej planszówka będziesz pragnął nabyć dla siebie następną- ciekawa gra ego. Możesz mieć pewność, iż gry planszowe to idealny sposób na spędzanie czasu z pociechami.

Jeśli wczytujesz się w ten tekst to oznacza, że temat Cię bardzo zaciekawił - wejdź na odnośnik do strony tapety 3d na ścianę, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Pocznijcie od kupna najłatwiejszych gier, aby bez ustanku móc poszerzać własną kolekcję.

Tags: gracz, gry, gry planszowe