Radość na długi czas czyli jakie zabawki nigdy nie wylądują na dnie pudła

Posted on 18/11/2019 7:29am

Dzień Dziecka tuż, tuż. Czas na wspaniałe prezenty. Cóż, okazuje się, iż wiedza na temat tego, co jest konieczne do odpowiedniego rozwoju dziecka w dalszym ciągu jest zbyt mała. Dużo rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, żeby przekazać im w określonym czasie przygotowanie do otaczającego ich świata.


zabawki muzyczne
Author: Nomadic Lass
Source: http://www.flickr.com
Większość z nich wybierając zabawki sugeruje się reklamami i nie zastanawia się nad wynikiem takiego podejścia. Tymczasem maluchy już od maleńkości obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dlatego szukając zabawek dla swoich maluszków pamiętajmy, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości. Dziecko , które spędza długie godziny przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało ochoty na udział i zaprezentowanie się w dorosłym świecie.


Nie wszyscy z nas wiedzą, iż Mozart stworzył swój pierwszy utwór mając 5 lat! Może i nasze dziecko posiada talent, który póki co jest uśpiony wśród jeszcze obcych mu dźwięków? Poza tym nawet jeżeli nie osiągnie mistrzostwa Wolfganga, zabawki muzyczne i instrumenty otworzą przed nim nowe drzwi do dziecięcej wyobraźni - idź na Pewex.

Czy spodobała Ci się ciekawa informacja (https://emka-art.pl/profitki-do-swiec/) w naszym wpisie? Masz chęć na jeszcze? Więc namawiamy Cię do odwiedzenia naszej nowej witryny.

Nakłaniamy więc Państwa by zwrócili uwagę na zabawki kreatywne, rozsądnie dobrane do wieku dziecka.

Mogą to być masy do lepienia, zestawy koralików, pieczątki oraz oczywiście
zabawki
Author: Liz
Source: http://www.flickr.com
”gwiazdy” wśród zabawek: klocki. Zabawa nimi, tworzenie wszelkiego rodzaju projektów niewątpliwie sprawi dzieciom dużo radości. A przecież to nie jedyna dobra cecha klocków. Umożliwiają bowiem dziecku rozwinięcie wielu umiejętności. Rewelacyjnie wpływają na wyobraźnię dziecka i uczą rozpoznawać figury geometryczne, wypracowują koncentrację i konsekwencję w działaniu.

Fascynacja ogólnodostępnymi, małymi, plastikowymi klockami często nie mija wraz z wiekiem, toteż zgromadzona na przestrzeni lat kolekcja może służyć naszej pociesze przez lata. Sprawmy więc swojemu dziecku zabawkę, której ciekawy wygląd oraz unikalność pobudzą jego wyobraźnię i obudzą w nim pasję wspaniałej zabawy.

Tags: klocki, prezent, zabawka