Radość na długi czas czyli jakie zabawki nigdy nie wylądują na dnie pudła

Posted on 29/12/2021 7:40am

Dzień Dziecka tuż, tuż. Czas na wspaniałe prezenty. Cóż, okazuje się, iż wiedza na temat tego, co jest konieczne do odpowiedniego rozwoju dziecka w dalszym ciągu jest zbyt mała. Dużo rodziców nie wykorzystuje naturalnej ciekawości dzieci, żeby przekazać im w określonym czasie przygotowanie do otaczającego ich świata.
zabawki muzyczne
Author: Nomadic Lass
Source: http://www.flickr.com
Większość z nich wybierając zabawki sugeruje się reklamami i nie zastanawia się nad wynikiem takiego podejścia. Tymczasem maluchy już od maleńkości obwieszczają nam swoje potrzeby rozwoju fizycznego i umysłowego. Dlatego szukając zabawek dla swoich maluszków pamiętajmy, że wbrew pozorom decydujemy o ich umiejętnościach w przyszłości. Dziecko , które spędza długie godziny przed telewizorem czy ekranem komputera nie będzie miało ochoty na udział i zaprezentowanie się w dorosłym świecie.
Nie wszyscy z nas wiedzą, iż Mozart stworzył swój pierwszy utwór mając 5 lat! Może i nasze dziecko posiada talent, który póki co jest uśpiony wśród jeszcze obcych mu dźwięków? Poza tym nawet jeżeli nie osiągnie mistrzostwa Wolfganga, zabawki muzyczne i instrumenty otworzą przed nim nowe drzwi do dziecięcej wyobraźni - idź na Pewex. Nakłaniamy więc Państwa by zwrócili uwagę na zabawki kreatywne, rozsądnie dobrane do wieku dziecka.

Mogą to być masy do lepienia, zestawy koralików, pieczątki oraz oczywiście
zabawki
Author: Liz
Source: http://www.flickr.com
”gwiazdy” wśród zabawek: klocki. Zabawa nimi, tworzenie wszelkiego rodzaju projektów niewątpliwie sprawi dzieciom dużo radości. A przecież to nie jedyna dobra cecha klocków.

Jeśli masz chęć poznać następne materiały utrzymane w takiej tematyce, zobacz link. W tamtym miejscu także odnajdziesz coś ciekawego dla siebie!

Umożliwiają bowiem dziecku rozwinięcie wielu umiejętności. Rewelacyjnie wpływają na wyobraźnię dziecka i uczą rozpoznawać figury geometryczne, wypracowują koncentrację i konsekwencję w działaniu.

Fascynacja ogólnodostępnymi, małymi, plastikowymi klockami często nie mija wraz z wiekiem, toteż zgromadzona na przestrzeni lat kolekcja może służyć naszej pociesze przez lata. Sprawmy więc swojemu dziecku zabawkę, której ciekawy wygląd oraz unikalność pobudzą jego wyobraźnię i obudzą w nim pasję wspaniałej zabawy.

Tags: klocki, prezent, zabawka