Szykujesz wyprawkę dla noworodka? Dowiedz się, co musi się w niej znaleźć?

Posted on 11/05/2022 7:51am

Pojawienie się dziecka na świecie to niezwykła chwila dla rodziców, bez względu na to czy jest to pierwsza, czy kolejna już pociecha. Częścią oczekiwania na maluszka jest zrobienie wyprawki. Jeśli pierwszy raz zostaniesz mamą albo tatą, powinieneś zorientować się, co ma wchodzić w jej skład, by twojemu szkrabowi niczego nie zabrakło oraz abyś mógł od początku otoczyć go troską, której potrzebuje.


zabawa z dzieckiem
Author: Israel_photo_gallery
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu stoją ubranka dla noworodka. Powinniśmy wybierać odrobinę większe rozmiary, by nie okazało się, że maluch nie mieści się w śpiochy. Ważne są także materiały – jedynie naturalne tkaniny są wygodne oraz bezpieczne dla delikatnej skóry niemowlaka. Jego skóra jest wrażliwa, zatem wszystkie metki oraz guziczki na pewno będą go uwierać. Ubranka trzeba prać we właściwych płynach, które zabezpieczają przed pokazaniem się alergii.

Na drugim miejscu znajdują się produkty do pielęgnowania maluszka – od praktycznych gadżetów po różnego rodzaju kosmetyki. Oczywiście nie obejdzie się bez oliwki, kremów na odparzenia, mydeł, szamponów, a także wanny oraz przewijaka. Przyda się również mięciutka myjka, szczotka z delikatnego włosia i chusteczki nawilżające, których można używać podczas każdej zmiany pieluszki.

Pieluchy bowiem to kolejna ważna sprawa – wybierajmy te cenionych producentów, zwłaszcza w początkowym okresie życia maluszka, ponieważ tańsze pozwalają oszczędzić finanse, lecz brzdącowi może nie być w nich komfortowo. Nie można też zapomnieć o wielu akcesoriach, a zatem o kołysce, wózku, zabawkach, mebelkach na ubrania, butelkach i sterylizatorach (sprawdź więcej). Niezbędnych produktów jest naprawdę sporo, toteż dobrze jest zrobić sobie listę, by niczego nie pominąć i powoli odhaczać to, co zdążyliśmy już kupić.


Tak przygotowana wyprawka dla dziecka pozwoli mieć przy sobie wszystko, co będzie wymagane w pierwszych dniach lub tygodniach życia naszego malucha.

Jeśli fascynuje Cię omawiane zagadnienie, oferta (http://apteczkadziecka.pl/) prezentuje szczegółowo interesujące zagadnienia, które okażą się niezwykle zajmujące.

Nie zapominajmy, że bobas ekspresowo wyrasta z zakupionych ciuchów, dlatego nie gromadźmy nazbyt wielu malutkich ubranek – choć są urzekające, to maluch szybko z nich wyrośnie i prawdopodobnie wielu pajacyków nie zdążymy mu nawet włożyć. Korzystniej jest kupić od razu większe ciuchy, a będziemy przygotowani na dłużej.

Tags: zakup, maluch, pielucha